Ermeni İşadamından Putin’e Video Mesaj / ORHAN URAVELLİ


Rusya sermaye piyasasının öncü kurumlarından Diyalog Troyka Ortaklığı sahibi ve Moskova Skolkovo İşletmecilik ve Yönetim Okulu kurucularından ve Forbes Rusya zenginleri listesinde 103. sırada yer alan Ermeni kökenli Rusyalı zengin iş adamı Ruben Vardanyan‘dan Rusya Devlet Bakanı V. Putin’e videolu mesaj
Ermeni İşadamından Putin’e Video Mesaj  / ORHAN URAVELLİ
Ermeni İşadamından Putin’e Video Mesaj  / ORHAN URAVELLİ

Reklamlar
Reklamlar

Rusya sermaye piyasasının öncü kurumlarından Diyalog Troyka Ortaklığı sahibi ve Moskova Skolkovo İşletmecilik ve Yönetim Okulu kurucularından ve Forbes Rusya zenginleri listesinde 103. sırada yer alan Ermeni kökenli Rusyalı zengin iş adamı Ruben Vardanyan Rusya Devlet Bakanı V. Putin’e yaptığı video başvurusunda özetle şunu belirtmiştir: ‘Yukarı Karabağ’da Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmalar, saatli bombadır ve Rusya için de en büyük tehlikesidir’. Video kaydı, YouTube üzerinden yayınlanmıştır.

Vardanyan’ın ifadesine göre, Putin’in Devlet Başkanı olarak bu konuda çok şey yapabilir ve bizzat onun Karabağ anlaşmazlığına yaklaşımı sorunun çözümü için kilit öneme taşımaktadır: ‘İnanın ki bu sadece tanınmamış cumhuriyetin arazisiyle ilgili olan herhangi bir lokal çatışma değildir, sadece Ermenistan ile Azerbaycan arasında savaş değildir. Bu çok daha ciddi meseledir. Eğer bu çatışma felaketle sonuçlanırsa, bu hem de Rusya için iyileşmeyen büyük yara olacaktır. Ben Rusya’nın sadece yardım etmesini istemiyorum, benim dileğim Rusya’nın bu sürece müdahale etmesidir, belayı idrak etmesidir, çünkü bu mesele Rusyalılar için ilke olarak son derece önemlidir. Başkan derhal müdahale etmelidir. Ben ayrıca Rusya’nın askeri ve siyasi eltine müracaat ediyorum, Rus aydınlarına sesleniyorum. Lütfen Karabağ Ermenilerini destekleyin, aydınlar ise son müttefiklerinin yok olmasına göz yummasınlar’.
Son bir hafta içinde savaşın tırmanmasıyla birlikte Rusya’nın Ermeni kökenli birçok iş adamı ve sanatçıları Moskova yönetiminin Ermenileri desteklemesi için girişimlerde bulunmaktadırlar. Oysa örneğin Rusya’nın 6. zengini olan ‘Lukoil’ sahibi Vahit Alekberov ve Rusya’daki diğer Azerbaycanlı iş adamlarından ne hikmetse ses çıkmıyor.

Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar Sizinde Bir Haber Siteniz Olsun İstiyosanız Hemen www.yazilimwbh.com Ziyaret Ediniz