Ermeni’den Türk’e Dost Olmaz ! / Ramil Hüseyinağa


Uluslararası hukuku görmezden gelip, savaş anında sivil yaşam bölgelerine yasaklanmış ağır bombalarla saldıran ermenilerden her türlü kahpelik beklenir.
Ermeni’den Türk’e Dost Olmaz ! / Ramil Hüseyinağa
Ermeni’den Türk’e Dost Olmaz ! / Ramil Hüseyinağa

Reklamlar
Reklamlar

Uluslararası hukuku görmezden gelip, savaş anında sivil yaşam bölgelerine yasaklanmış ağır bombalarla saldıran ermenilerden her türlü kahpelik beklenir. Bu nedenle Azerbaycan’a sınırı bulunan ve ermeni vatandaşları olan ülkelerden gelenler ciddi şekilde sorgulanmalıdır. Gelenler içinde isim ve soyismini değiştirmiş ermeni casuslar ve toplu alanlarda kendini patlatmak üzere görevlendirilmiş ve daha çok can kaybı için yemin içmiş canlı bombacılar da olabilir. Bu nedenle sınır güvenlik görevlileri olduğundan daha titiz çalışmalıdır. 

Azerbaycan’da yaşayanların tedbirli olmaları bu hususta önemlidir. Ayrıca Azerbaycan’da 30 binden fazla ermeninin yaşadığı söyleniyor. Onlar da potansiyel tehlikedir. Şayet kimlikleri belliyse, güvenlik güçleri tarafından (en azından savaş esnasında) dikkatle takip edilmeli ve gözetim altında tutulmalıdırlar. Sebebi her birimize malumdur. Hocalı’da sivil Azerbaycan Türklerini katledenler komşuları olan ermenilerdi. Türkiye’de de aynı durum söz konusudur. PKK terör örgütüne katılım sağlayan, yardım ve yataklık edenlerin bir çoğu Kürt kimliğine bürünmüş aslen ermeni kökenlilerdir. 
 

Biz Türkler bilmeliyiz ki “en iyi ermeni ölü ermenidir”. Ermeni’yi barındıran her Türk ülkesi karşı taraftan illa bir ihanet, kahpelik görmüştür. Türkler yedi düvele karşı savaşırken içerde silahlanmış ermeni terörist çeteleri bölgelerdeki Türk sivillerini  işkencelerle şehit etmişlerdi. Bugün buna rağmen Türkiye’de ismi soyismi ermeni olan veya soyismi değişmiş olsa da kökeni değişmemiş ermeni ünlülere sempati duyan topluluklar mevcuttur. Oysa o ermeniler PKK’nın siyasi kolu olan HDP’i destekliyor, maddi anlamda onlara destek sağlıyorlar. 
 

Gazeteci Hrant Dink’in ölümünün ardından “hepimiz ermeniyiz” diye pankart açan ünlülerin çoğu gerçekten ermenilerdi. Şayet hümanizm adı altında bu eyleme kalkışmış olsalardı, bugün Ermenistan’ın Azerbaycan sivil bölgelerine saldırmasını ve günahsız sivilleri hedef alarak şehit etmesini de aynı şekilde protesto ederlerdi. Hani “hepimiz Azerbaycanlıyız “ diyebiliyorlar mı ? 

 

Ben şahsen ermeni toplumunu Akbaba kuşlarına benzetiyorum. Bu hayvanlar yaralı bir insan gördüklerinde çevresinde uçuşur, ölmesini beklerler. Öldükten sonra onu yemeye davranırlar. İşte ermeniler bu hayvanın özelliklerini kendisinde barındıran iğrenç bir topluluktur. Ebedi Türk düşmanlıkları vardır ve tarih boyunca işledikleri katliamlar bunun kanıtıdır. 

Savaş öncesinde Rusya’nın Rostov bölgesinde yaşayan iki Ahıskalı Türk’e ermeniler saldırmış ve birini ağır darbeler sonucu öldürmüşlerdi. Sebebini araştırdığımda kardeşlerin daha önce Ermenilerle pazarda ortak oldukları, ortaklıkları bitince Ahıskalı kardeşlerin yükselişini çekemeyen ermenilerin onlara saldırdıkları gerçeğini gördüm. Bunun üzerine yıllardır söylediğim sözü Rusya ve civarı devletlerde Ermenilerle birlikte yaşamak zorunda olan halkıma tekrarladım “ermeniden Türk’e dost olmaz ! “ 

RamiL Hüseyinağa 
AHISKA GENÇLİK

Reklamlar
Reklamlar


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar Sizinde Bir Haber Siteniz Olsun İstiyosanız Hemen www.yazilimwbh.com Ziyaret Ediniz